From Icefields to Montana
Blijf op de hoogte en volg MarijnenKimberley
01 Juni 2015 | Verenigde Staten, Kalispell
Eergisteren hebben we Jasper verlaten en zijn we via de Icefields Parkway naar Banff, Canmore gereden. De Icefields Parkway is een van de mooiste routes in Canada om te rijden. Het uitzicht op en door de Rockies is fantastisch. Halverwege deze route kom je bij de gletsjer uit. Erg indrukwekkend. Langs de 'wandelroute' staan bordjes met een jaartal erop tot waar de gletsjer toen reikte. De afgelopen jaren is de omvang drastisch afgenomen... broeikaseffect?? Maar nog steeds een zeer indrukwekkende gletsjer. Je kan er ook met een bus naar toe die je midden op de gletsjer afzet en dat je er wat rond kan lopen... maar voor de 60 dollar p.p deden we liever lopen en gewoon braaf aan de voet van de gletsjer staan.
Kort na de gletsjer reden we Banff National Park binnen waar ook hier de ene bocht een nog mooier uitzicht bood dan de andere. Sommige meren die we tegen kwamen waren nog (deels) bevroren, erg mooi. De meren die niet zo 1,2,3 op een bord staan aangegeven waren lekker rustig om even heerlijk te zitten en genieten van het uitzicht. We hadden een volledige dag uitgetrokken voor deze ong 300 km te rijden maar we kwamen tijd te kort uiteindelijk hahaha. Aan het eind van deze parkway kwamen we bij Lake Louise aan, waarschijnlijk het meest bekende meer van Banff. Het was er stervens druk, Chinezen invasie bij het leven, waardoor we daar meteen weer weg zijn gegaan en naar het hotel zijn gereden. Deze werd omringd door bergen dus vanuit de hottub en onze kamer hadden we een prachtig uitzicht dit keer!
De vroege ochtend erna zijn we vroeg opgestaan om nogmaals naar Lake Louise te gaan, alleen was het nu daar zo mistig dat het wat tegen viel en zijn we eerst maar de scenic route Bowvalley Parkway gaan rijden. Hier zijn we een trail gaan lopen wat ons 3 jaar van ons leven heeft gekost! Nooit geweten dat 8 km zo intensief kan zijn! Ze hadden op het infobord wel even mogen vermelden wat het hoogteverschil op deze trail zou zijn. 4 km alleen maar intensief klimmen en vervolgens 4 km afdalen wat meer zorgen was dat je niet zou vallen... maar WAT EEN UITZICHT! Het was de gigantische inspanning en hartritme stoornis helemaal waard ( misschien wat overdreven but to make our point:)).
In de middag was het weer helemaal opgeklaard en hebben we in Johnston Canyon gelopen. Dit was de leukste canyon tot nu toe omdat ze er loopbruggen hebben gemaakt die door de canyon heen gaan en langs het water af ipv dat je er alleen van bovenaf kan langs lopen. Hierna hebben we poging 3 gewaagd bij Lake Louise en ondanks dat het weer heel druk was hebben we wel wat kiekjes kunnen maken en het is inderdaad een hele mooie plek, ik zou alleen dit niet nog eens in een weekend inplannen;).
Vanmorgen zijn we vertrokken, weg uit Banff, zelfs weg uit Canada. Voordat we Canada uitreden hebben we een kleine omweg gemaakt naar het plaatsje... Kimberley!! Jep... it's a real town ;). Vroeger zag ik dit in de grote bosatlas en nu ben ik er geweest. M bleef maar grapjes maken over K in K.
Nu zijn we weer in the good old USA, in de staat Montana bij een heel leuk western stadje called Kalispell. Hier overnachten we om morgen onze route te vervolgen naar Yellowstone National Park..... we zitten nu op de helft van de vakantie en het gaat echt veels te snel, we zouden hier maanden kunnen blijven.
Ohja we zitten inmiddels op beer nummer 14!
-
01 Juni 2015 - 09:42
"annie":
K, gefeliciteerd met je eigen plaatsje op deze aardkloot, en dat ook nog eens in zo'n imposante
omgeving cq land (planning reis 3 ? ) M, heb je de hoogte toch overwonnen? Knap hoor
anders had je natuurlijk veel moois gemist.
ja, die beren, er is een uitdrukking over beren op de weg! maar gelukkig bij jullie niet van toepassing.
Fijn, dat er daar mist is (nou niet als jullie er zijn) want in LA hangt smog, qua gezondheid is de trip
natuurlijk ultiem.
Zo, weer verder, nog meer mooie plaatjes en indrukken, snuif ze op, pakt niemand meer af toch?
Hier alles goed, B zit weer op 2x eten dus oke.
grtz tot lezen of skype's
Mam -
02 Juni 2015 - 09:04
"annie":
K, heb nog een Kimberly ontdekt, ligt a/d John Day Hwy route 19 links v Umatilla National Forrest.
Is geen plaats alleen maar post office, en in best wel kaal gebied , en ze zijn de E vergeten, maar wel grappig. Nu nog zoeken naar Marijn! kun je M in M ook zeggen.
doei A
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley